Saapuminen ja yhteystiedot

Saapuminen Hiedanrantaan

Hiedanrantaan pääsee helposti kävellen, pyöräillen, bussilla ja tarvittaessa myös autolla. Tulevaisuudessa alueelle suunnitellaan pääsevän myös ratikalla.

Näin löydät perille

Osoitteita Hiedanrannassa

Lielahden kartano: Tehdaskartanonkatu 38, 33400 TRE
Kuivaamo ja Skeittihalli Kenneli D.I.Y.: Tehdaskartanonkatu 24
Biohiilivoimalaitos: Tehdaskartanonkatu 25
Hiedanrannan Paja: Tehdaskartanonkatu 28
Jukola ja Virkamiestalo: Tehdaskartanonkatu 36

Viestinnän materiaalipankki

Materiaalipankista löytyvät muun muassa linkit tapahtuma- ja havainnekuviin sekä Hiedanranta-tunnuksen.

Materiaalipankki

Yhteystiedot – Hiedanrannan Kehitys Oy

 

Toimitusjohtaja Mikko Leinonen

Mikko Leinonen
toimitusjohtaja
050 520 0395
mikko.leinonen@hiedanranta.fi

Mikko vastaa yhtion toiminnan suunnittelusta ja Hiedanrannan toteuttamisesta siten, että alueen tavoitteet saavutetaan.

Hankekehitysjohtaja Sami Ahokas

Sami Ahokas
hankekehitysjohtaja
0400 696 842
sami.ahokas@hiedanranta.fi

Samin tehtävänä on auttaa alueen tulevia toteuttajia tekemään Hiedanrannan vision mukaista kaupunginosaa ja jättää tilaa toimiville, aivan uudenlaisille ratkaisuille.

Kiinteistöpäällikkö Lasse Alkula

Lasse Alkula
kiinteistöpäällikkö
050 324 8156
lasse.alkula@hiedanranta.fi

Lasse vastaa maaomaisuuden ja rakennuksien kiinteistöjohtamisesta sekä talonrakennushankkeissa toteutuksen johtamisesta ja rakennuttamisesta.

Projekti-insinööri Eeva Hakala

Eeva Hakala
projekti-insinööri
045 138 9989
eeva.hakala@hiedanranta.fi

Eevan vastuualuetta on projektinhallinta, muun muassa tontinluovutuksen, kehityshankkeiden, hankintojen ja päätösvalmistelun parissa.

Talouspäällikkö Riikka Hannelius

Riikka Hannelius
talous- ja hallintojohtaja
040 563 0060
riikka.hannelius@hiedanranta.fi

Riikka vastaa yhtiön taloudesta ja hallinnosta.

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö Matti Huhta

Matti Huhta
markkinointi- ja viestintäpäällikkö
050 563 3399
matti.huhta@hiedanranta.fi

Matti varmistaa, että nykyisestä toiminnasta sekä tulevaisuuden suunnitelmista syntyy viestejä, keskustelua ja kohtaamisia.

Hallintokoordinaattori Hilja Lappalainen

Hilja Lappalainen
hallintokoordinaattori
050 409 7761
hilja.lappalainen@hiedanranta.fi

Hilja hoitaa hallinnon ja viestinnän tehtäviä sekä operoi myös kulttuurin ja tapahtumien parissa.

Suunnittelujohtaja Saara Melama

Saara Melama
suunnittelujohtaja
050 543 2778
saara.melama@hiedanranta.fi

Saaran työhön kuuluu varmistaa rakentamisen laadukas suunnittelu, alueen tavoitteiden ja yleissuunnitelman pohjalta.

Kehitysjohtaja Reijo Väliharju

Reijo Väliharju
infra- ja kehitysjohtaja
050 388 0901
reijo.valiharju@hiedanranta.fi

Reijo vastaa alueen kehityshankkeista, kokeiluista ja innovaatiotoiminnasta, monenlaisten yhteistyökumppanien kanssa.

Yhteystiedot – Tampereen kaupunki

Hiedanrantaa kehitetään Tampereen kaupungin ja sen omistaman Hiedanrannan Kehitys Oy:n tiiviillä yhteistyöllä.

Koordinaattori Henni Salo

Henni Salo
koordinaattori
Kaupunkikulttuuriyksikkö
044 431 4931
henni.salo@tampere.fi

Henni huolehtii yhdessä asukkaiden ja toimijoiden kanssa siitä, että Hiedanrannan kulttuuritoiminta elää ja hengittää kaupunginosan kehittyessä.

Hankekehityspäällikkö Juha Kaivonen

Juha Kaivonen
hankekehityspäällikkö
Hiedanrannan kehitysohjelma
040 680 0179
juha.kaivonen@tampere.fi

Juha huolehtii, että Hiedanrannan kehitysohjelman hyötytavoitteet ohjaavat kaupunginosan kehittämistä.

Projektiarkkitehti Riikka Rahkonen

Riikka Rahkonen
Projektiarkkitehti
Maankäytön suunnittelu
040 801 2724
riikka.rahkonen@tampere.fi

Riikan tehtävänä on varmistaa Hiedanrannan asemakaavoituksen eteneminen, kaavoitusohjelman ja yleissuunnitelman tavoitteita toteuttaen.

Kiinteistöjen isännöinti

Tampereen Tilapalvelut
Tilapalveluiden HelpDesk 24/7
040 703 4999
Asiakaspalvelija palvelee ma-to 7.00 – 15.30, pe 7.00 – 14.15.
Muina aikoina puheluihin vastaa vartiointiliike, joka välittää asian Tilapalveluiden päivystäjälle.

Isännöitsijä Niko Laakso
040 655 0112
niko.laakso@tilapa.fi